„Aktywni razem – partnerstwo na rzecz wprowadzenia osób niepełnosprawnych na otwarty rynek pracy"

Projekt realizowany jest w okresie od 1 stycznia 2011 do 31 marca 2014. Rekrutacja uczestników projektu odbywa się w trybie ciągłym.

Celem głównym projektu jest wdrożenie modelu zatrudniania wspomaganego jako skutecznej formy aktywizacji zawodowej i wyrównywania szans na zatrudnienie na otwartym rynku pracy osób z niepełnosprawnością intelektualną, zaburzeniami psychicznymi oraz ze sprzężonymi niepełnosprawnościami na terenie miast i powiatów wrocławskiego i krakowskiego oraz określenie rekomendacji organizacyjno prawnych do tworzenia systemowych rozwiązań w tym zakresie.

Cel ten będzie realizowany przez:

  • stworzenie realnej szansy podjęcia i utrzymania stałej pracy zarobkowej dla osób z niepełnosprawnością poprzez zatrudnianie w systemie wspomaganego zatrudniania według modelu Job Coaching'u tj. zatrudnienie na otwartym rynku pracy przy wsparciu trenera pracy
  • podjęcie działań skierowanych do pracodawców lokalnego rynku pracy mających pokazać potencjał osób niepełnosprawnych jako pracowników

Partnerami w projekcie są:

  • ChSON „Ognisko"
    – Chrześcijańskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych, Ich Rodzin i Przyjaciół „Ognisko"
  • WSON
    – Wrocławski Sejmik Osób Niepełnosprawnych

 

Strona WWW Projektu: www.wspomagane-zatrudnianie.pl

Informacjeo sejmiku

Wrocławski Sejmik Osób Niepełnosprawnych

KRS 0000150294

tel. 71 / 344 17 34

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ZAPRASZAMY
w dni robocze od 10.00 do 16.00

PORADY PRAWNE
poniedziałek - piątek
od 10.00 do 15.00
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Współpracujemy z:

JWW 090331_prtime_logo_medium vermeiren