Wrocławski Sejmik Osób Niepełnosprawnych jako lider Zatrudnienia Wspomaganego, informuje o kolejnym projekcie aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnościami "SAMODZIELNI NIEZALEŻNI". Projekt realizowany jest od 01.04.2018 r. do 31.03.2021 r.

Wrocławski Sejmik Osób Niepełnosprawnych realizuje projekt w zakresie usług asystenckich. Usługi asystenckie obejmują grupę 40 osób niepełnosprawnych w tym 10% dzieci z orzeczonym znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. Usługi asystenckie obejmują osoby z obszaru Dolnego Śląska.

 

PROWADZENIE OŚRODKA PORADNICTWA PSYCHOLOGICZNO-PRAWNEGO I INFORMACJI OGÓLNYCH DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Program obejmuje udzielanie szeroko pojętego poradnictwa społeczno-obywatelskiego i specjalistycznego (prawnego i psychologiczno-pedagogicznego) oraz socjalnego w tym min. udzielanie informacji na temat przysługujących uprawnień, dostępnych usług, sprzętu rehabilitacyjnego i pomocy technicznej dla osób niepełnosprawnych, ich opiekunów oraz członków rodzin a także osób związanych z nimi, w tym przedstawicieli organizacji pozarządowych działających w tym środowisku na terenie województw dolnośląskiego i opolskiego.

Wrocławski Sejmik Osób Niepełnosprawnych od 15 lat realizuje program zatrudniania wspomaganego, obecnie w ramach projektu dofinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych: „Aktywni Razem 3 - włączenie osób z niepełnosprawnością w rynek pracy" .

Informacjeo sejmiku

Wrocławski Sejmik Osób Niepełnosprawnych

KRS 0000150294

tel. 71 / 344 17 34

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ZAPRASZAMY
w dni robocze od 10.00 do 16.00

PORADY PRAWNE
poniedziałek - piątek
od 10.00 do 15.00
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Współpracujemy z:

JWW 090331_prtime_logo_medium vermeiren