"Przywracamy nadzieję, dajemy radość"

 

 

Wrocławski Sejmik Osób Niepełnosprawnych realizuje od 1 stycznia program w zakresie usług asystenckich. Tytuł programu „Przywracamy nadzieję, dajemy radość”. Usługi asystenckie obejmą  grupę 40 osób niepełnosprawnych w tym 10% dzieci z orzeczonym znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. Usługi asystenckie obejmą osoby z obszaru Dolnego Śląska.

Projekt dotowany jest przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

 

 

W ramach projektu prowadzimy nabór kandydatów na asystentów.

PROWADZENIE OŚRODKA PORADNICTWA PSYCHOLOGICZNO-PRAWNEGO I INFORMACJI OGÓLNYCH DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Projekt trwa od 01.01.2017 r. do 31.03.2019 r.

 

Program obejmuje udzielanie szeroko pojętego poradnictwa społeczno-obywatelskiego i specjalistycznego (prawnego i psychologiczno-pedagogicznego) oraz socjalnego w tym min. udzielanie informacji na temat przysługujących uprawnień, dostępnych usług, sprzętu rehabilitacyjnego i pomocy technicznej dla osób niepełnosprawnych, ich opiekunów oraz członków rodzin a także osób związanych z nimi, w tym przedstawicieli organizacji pozarządowych działających w tym środowisku na terenie województw dolnośląskiego i opolskiego.

 

Program dotowany jest przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

 

Wrocławski Sejmik Osób Niepełnosprawnych od 15 lat realizuje program zatrudniania wspomaganego, obecnie w ramach dwóch projektów ze środków finansowych Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych: „Aktywni Razem 2 - partnerstwo na rzecz wspomaganego zatrudniania osób z niepełnosprawnością na otwartym rynku pracy" oraz „Wsparcie trenera pracy w procesie zatrudnienia wspomaganego osób niepełnosprawnych”.

„Wsparcie trenera pracy w procesie zatrudnienia wspomaganego osób niepełnosprawnych”
Projekt trwa od 1 sierpnia 2015 do 31 marca 2018 r.

Informacjeo sejmiku

Wrocławski Sejmik Osób Niepełnosprawnych

KRS 0000150294

tel. 71 / 344 17 34

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ZAPRASZAMY
w dni robocze od 10.00 do 16.00

PORADY PRAWNE
wtorek- piątek
od 10.00 do 15.00
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Współpracujemy z:

JWW 090331_prtime_logo_medium vermeiren