Wrocławski Sejmik Osób Niepełnosprawnych rozpoczyna realizację projektu dotyczącego usług asystenckich "Przywracamy nadzieję. dajemy radość". Projekt realizowany będzie od 01.01.2017 r. do 31.03.2019 r.

 

"Przywracamy nadzieję, dajemy radość"

 

 

Wrocławski Sejmik Osób Niepełnosprawnych realizuje od 1 stycznia program w zakresie usług asystenckich. Tytuł programu „Przywracamy nadzieję, dajemy radość”. Usługi asystenckie obejmą  grupę 40 osób niepełnosprawnych w tym 10% dzieci z orzeczonym znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. Usługi asystenckie obejmą osoby z obszaru Dolnego Śląska.

Projekt dotowany jest przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

 

 

W ramach projektu prowadzimy nabór kandydatów na asystentów.

PROWADZENIE OŚRODKA PORADNICTWA PSYCHOLOGICZNO-PRAWNEGO I INFORMACJI OGÓLNYCH DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Projekt trwa od 01.01.2017 r. do 31.03.2019 r.

 

Program obejmuje udzielanie szeroko pojętego poradnictwa społeczno-obywatelskiego i specjalistycznego (prawnego i psychologiczno-pedagogicznego) oraz socjalnego w tym min. udzielanie informacji na temat przysługujących uprawnień, dostępnych usług, sprzętu rehabilitacyjnego i pomocy technicznej dla osób niepełnosprawnych, ich opiekunów oraz członków rodzin a także osób związanych z nimi, w tym przedstawicieli organizacji pozarządowych działających w tym środowisku na terenie województw dolnośląskiego i opolskiego.

 

Program dotowany jest przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

 

Wrocławski Sejmik Osób Niepełnosprawnych od 15 lat realizuje program zatrudniania wspomaganego, obecnie w ramach dwóch projektów ze środków finansowych Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych: „Aktywni Razem 2 - partnerstwo na rzecz wspomaganego zatrudniania osób z niepełnosprawnością na otwartym rynku pracy" oraz „Wsparcie trenera pracy w procesie zatrudnienia wspomaganego osób niepełnosprawnych”.

Informacjeo sejmiku

Wrocławski Sejmik Osób Niepełnosprawnych

KRS 0000150294

tel. 71 / 344 17 34

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ZAPRASZAMY
w dni robocze od 10.00 do 16.00

PORADY PRAWNE
wtorek- piątek
od 10.00 do 15.00
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Współpracujemy z:

JWW 090331_prtime_logo_medium vermeiren