Celem wspólnego projektu trzech organizacji: Warmińsko-Mazurskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych, Lubelskiego Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych – Sejmiku Wojewódzkiego i Wrocławskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych było stworzenie w 2012 roku bezpłatnego systemu udzielania informacji na temat przysługujących uprawnień, dostępnych usług, sprzętu rehabilitacyjnego i pomocy technicznej dla osób niepełnosprawnych oraz porad psychologicznych i społeczno-prawnych na terenie województw dolnośląskiego, lubelskiego i warmińsko-mazurskiego.

Celem szczegółowym zaś:

1. Zwiększenie dostępu do pomocy, informacji i edukacji prawnej skierowanej na zwiększenie aktywności życiowej i zaradności osobistej osób niepełnosprawnej i ich rodzin.

2. Stworzenie warunków do efektywnego procesu integracji w środowisku lokalnym, wypracowanie modelu kompleksowych oddziaływań poprzez:

  • usuniecie barier informacyjnych dotyczących praw osób niepełnosprawnych z różnymi rodzajami niepełnosprawności,
  • aktywizację osób niepełnosprawnych i podniesienie ich zaradności życiowej (ograniczenie bezradności i następującej często w jej wyniku izolacji społecznej),
  • stworzenie możliwości interwencyjnych działań prawnych i społecznych w stosunku do osób będących w stanie kryzysu psychicznego związanego z zaistnieniem niepełnosprawności, bądź zaistnienia stanu wypalenia,
  • upowszechnienie wiedzy o prawach osób niepełnosprawnych w zapisach prawa krajowego i międzynarodowego,
  • włączenie do działań informacyjno-poradniczych studentów prawa lokalnych Uniwersytetów.

W ramach projektu Wrocławski Sejmik Osób Niepełnosprawnych zapraszał na bezpłatne:

  • porady prawne
  • porady psychologiczne

Projekt był dofinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Informacjeo sejmiku

Wrocławski Sejmik Osób Niepełnosprawnych

KRS 0000150294

tel. 71 / 344 17 34

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ZAPRASZAMY
w dni robocze od 10.00 do 16.00

PORADY PRAWNE
poniedziałek - piątek
od 10.00 do 15.00
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Współpracujemy z:

JWW 090331_prtime_logo_medium vermeiren