Wrocławski Sejmik Osób Niepełnosprawnych realizuje projekt w zakresie usług asystenckich. Usługi asystenckie obejmują grupę 40 osób niepełnosprawnych w tym 10% dzieci z orzeczonym znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. Usługi asystenckie obejmują osoby z obszaru Dolnego Śląska.

Projekt realizowany jest od 1 stycznia 2017 r. do 31.03.2019 r. 

Podstawowym celem usługi asystenckiej jest zwiększenie samodzielności osób niepełnosprawnych, umożliwienie im aktywnego funkcjonowania w życiu społecznym, edukacyjnym i zawodowym. Pomoc asystenta zmierza do usamodzielnienia, integracji, przeciwdziałaniu wykluczeniu społecznemu ON oraz jest ukierunkowana na nabywanie, rozwijanie i podtrzymywanie umiejętności niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania BO, takich jak m. in. umiejętność samodzielnego poruszania się trasami przemierzanymi z asystentem, sporządzenia dokumentów aplikacyjnych, wykorzystania własnych atutów do osiągnięcia celu, zwiększeniu aktywności społecznej, psychicznej, edukacyjnej, rekreacyjnej jak również zwiększeniu motywacji do działania, wzrostu asertywności i przełamania postawy wycofania i niezaradności.

 

W ramach projektu realizowane są także warsztaty integracyjno-edukacyjne dla dzieci.

 

Informujemy, że na obecną chwilę nie posiadamy wolnych miejsc w projekcie, istnieje jednak możliwość wpisania się na listę rezerwową.

 Regulamin korzystania z usług asystenckich oraz świadczenia usług przez asystentów znajduje się do wglądu w biurze Wrocławskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych

 

Projekt dotowany jest przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

 

 

  logo WSON 

 

 

 

 

Informacjeo sejmiku

Wrocławski Sejmik Osób Niepełnosprawnych

KRS 0000150294

tel. 71 / 344 17 34

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ZAPRASZAMY
w dni robocze od 10.00 do 16.00

PORADY PRAWNE
poniedziałek - piątek
od 10.00 do 15.00
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Współpracujemy z:

JWW 090331_prtime_logo_medium vermeiren